news-details

آمادگی معاونت گردشگری کردستان برای سرمایه گذاری در توسعه توریسم موسیقی در سنندج

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از آمادگی این حوزه برای حمایت از توسعه توریسم موسیقی در سنندج خبر داد.

دکتر حمید اسکندری در گفتگو با کورد توریسم با اشاره به ثبت جهانی سنندج در فهرست شهرهای خلاق یونسکو، گفت: ظرفیت های هنری، تاریخچه غنی و وجود هنرمندان مستعد در حوزه موسیقی سبب جهانی شدن سنندج در حوزه موسیقی گردید.
وی افزود: توریسم موسیقی یکی از شاخه های مهم و ارزشمند صنعت توریسم در دنیاست که می تواند علاوه بر شناساندن هرچه بهتر اماکن تاریخی و گردشگری به مردم دنیا در معرفی موسیقی نواحی و موسیقی اصیل نیز نقش بسیار با اهمیتی را ایفا کند.
اسکندری با بیان اینکه موسیقی از طریق عجین شدن با روح و جسم آدمی به‌عنوان هنر، یکی از جذابیت‌های حوزه گردشگری به شمار می‌رود، اظهار داشت: گردشگری موسیقی از شاخه‌های گسترده گردشگری فرهنگی است و امروزه بخش قابل‌توجهی از گردشگران بین‌المللی به این نوع گردشگری تمایل دارند.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: گردشگری موسیقی علاوه بر این که در مخاطبان احساس لذت، شعف و نوستالژی ناشی از موسیقی را به ‌وجود می‌آورد و یک فعالیت فرهنگی بسیار مهم محسوب می‌شود، روی گردشگری مناطق هم تأثیر شگرفی دارد.
وی از آمادگی این معاونت برای سرمایه گذاری در رونق گردشگری موسیقی در سنندج خبر داد و گفت: نشست هایی با مدیران شهری و هنرمندان حوزه موسیقی در این خصوص برگزار خواهد شد.

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

9 + 11 =