news-details

تقویت فعالیت‌های توانمند سازی محلات ضرورت دارد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان با اشاره به ضرورت تقویت فعالیت‌های توانمند سازی محلات، گفت: هدف اصلی از ایجاد این دفاتر احصای آسیب‌های اجتماعی محلات حاشیه، توانمندسازی افراد و تلاش برای رفع مسایل و مشکلات این مناطق است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کُردسمن، عصر  امروز جلسه مدیران دفاتر تسهیل‌گری با حضور مدیران استانی و مدیران این دفاتر در محل سالن جلسات استانداری کردستان برگزار شد.
مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری در این جلسه به تقویت  فعالیت دفاتر، اهمیت و ضرورت توانمندسازی محلات اشاره کرد و اظهار داشت: هدف اصلی از ایجاد این دفاتر احصای آسیب‌های اجتماعی محلات حاشیه، توانمندسازی افراد و تلاش برای رفع مسایل و مشکلات این مناطق  است.

فرانک قدسی اذعان کرد: هم اکنون کارشناسان از طریق سرشماری در  این محلات در زمینه‌های مختلف از جمله  میزان توانمندی خانوادها، وضعیت اجتماعی و مشکلات برجسته را  شناسایی کرده و  برای رفع دغدغه‌ها و توانمندسازی خانواده‌ها با استفاده از ظرفیت همان محله، برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این طرح به نوعی یاریگر کاهش آسیب‌های اجتماعی در محلات حاشیه و منفصل شهری است، اعلام کرد: در راستای توسعه این محلات و همسوشدن آنان  با زندگی در  سطح شهرنشینان اقدامات و برنامه‌ریزی‌های عمده‌ای صورت گرفته ولی مشارکت مردم در این امر  نقش کلیدی ایفا می‌کند.

قدسی با بیان اینکه دفاتر تسهیل‌گری و توسعه سخنگو و نماینده مردم هستند، افزود: با توجه به رشد آسیب‌های اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین و کم‌برخوردار، توسعه محلات مهمترین دغدغه ما است.

وی حاشیه‌نشینی را یکی از مسائل مهم اجتماعی عنوان کرد و گفت: این مهم نه تنها از لحاظ کاربردی و منظر زیباشناسی شهری بلکه تبعات فرهنگی و اجتماعی مهم‌‌تری به دنبال دارد لذا در این مناطق مطالبات فرهنگی مسکوت مانده است.
مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان  مصوباتی را از جمله، بازخوانی مجدد قرارداد و دستورالعمل‌های دفاتر تسهیل‌گری و اقدام در راستای قرارداد، انجام اقدامات کاربردی در راستای توسعه محلات با همکاری راهبران آموزشی استانی و کشوری و تکمیل کادر دفاتر و بیمه نمودن آنان طبق دستورال‌عمل‌های مربوطه را در این جلسه مطرح کرد.
وی همچنین پرهیز از هر گونه فعالیت تبلیغی با نام افراد حقیقی و یا موسسه و شرکت‌های طرف  قرارداد، اقدامات اساسی اجتماع محور و تاثیر گذار در محلات طبق قرارداد باعنوان( دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلات)  توسط مدیران دفاتر تسهیل گری، برگزاری جلسه با حضور مدیر کل امور مالی ، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی، ذیحسابی استانداری و نماینده بیمه در راستای بررسی مسائل مالی و بیمه دفاتر تسهیل‌گری، پیگیری تسریع در جمع بندی گزارش ارزیابی عملکرد دفاتر از سوی ناظران استانی و کشوری توسط امور اجتماعی استانداری و بازدید مسوولین استانی طبق جدول زمانبندی از دفاتر تسهیل‌گری در طی سه روز از تاریخ ۳۰ بهمن ماه سار جاری را از دیگر مصوبات این جلسه عنوان کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان در این جلسه ضمن اشاره به محاسن  دفاتر تسهیل‌گری جلسات هم‌اندیشی و تبادل تجربه دفاتر بر لزوم  شناسایی ظرفیت‌های  محلات، ایجاد اشتغال خرد، تقویت اعتماد مردم با انجام خدمات تسهیل‌گرانه، منتفع شدن مردم محلات از فعالیت دفاتر تسهیل‌گری تاکید کرد.

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

9 + 8 =