news-details

سنندج با وین خواهر خوانده می شود

شهردار سنندج از برنامه های متعدد شهرداری در راستای استفاده از برند شهر خلاق موسیقی خبر داد.

به گزارش پایگاه رسانه ای کورد توریسم، حشمت الله صیدی شهردار سنندج در نشست تخصصی بررسی رخداد عضویت شهر سنندج در شبکه شهر های خلاق یونسکو در عرصه موسیقی، گفت: محور تمام برنامه های شهرداری سنندج را مبتنی بر جذب سرمایه گذاران و نیز استفاده از ظرفیت های فرهنگی این منطقه قرار داده ایم.

صیدی با تاکید بر اینکه هدف اصلی سازمان جهانی یونسکو دست یابی به توسعه پایدار شهری است، افزود: استفاده از توان علمی و پژوهشی دانشگاهیان و فعالین این حوزه در رسیدن به این گونه اهداف میتواند کمک شایانی برای توسعه سنندج باشد.

وی از برگزاری جشن موسیقی کردی در مقر یونسکو خبر داد و بیان کرد: اجرای برنامه های فرهنگی و هنری میتواند در معرفی و کمک به روند توسعه کردستان مؤثر بوده و موجب جذب بیش از پیش گردشگران شود.

شهردار سنندج از برنامه های تبادل فرهنگی با اقلیم کردستان عراق و اتریش خبر داد و گفت: تلاش می کنیم سنندج با شهرهای سلیمانیه و وین خواهرخوانده شود.

صیدی همچنین به ساخت مدرسه موسیقی به کمک خیر کردستانی برای بهره مندی قشر ضعیف و کم برخوردار جامعه اشاره کرد.

وی در پایان از نامگذاری بلواری به نام مرحوم حسن کامکار خبر داد و گفت: شهرداری برنامه های زیادی در راستای معرفی و توسعه ی فرهنگ و هنر سنندج از جمله اجرای تأتر، برگزاری جشنواره های متعدد موسیقی، فیلم و ... خواهد داشت که به زودی از آن بهره برداری خواهد شد.

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

9 + 5 =