news-details

دومین نشست هم اندیشی مدیران دفاتر خدمات مسافرتی کردستان برگزار شد

دومین نشست هم اندیشی مدیران دفاتر خدمات مسافرتی کردستان به منظور بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات و هم اندیشی در خصوص چالشهای پیش روی حوزه گردشگری و خصوصاً دفاتر خدمات مسافرتی استان کردستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه رسانه ای کورد توریسم، حمید اسکندری با بیان این مطلب اظهار داشت: این جلسه به منظور بررسی و پیگیری مسائل و مشکلات و هم اندیشی در خصوص چالشهای پیش روی حوزه گردشگری و خصوصاً دفاتر خدمات مسافرتی استان کردستان برپا شد.

وی ضمن اشاره بر تعامل هرچه بیشتر با دیگر استانها و خصوصاً استانهای غرب کشور گفت: به منظور توسعه صنعت گردشگری، در نظر داریم با همکاری استانهای غربی کشور یک سری پکیج ها و بسته های سفر مشترک را طراحی کنیم که امیدواریم به زودی این امر تحقق یابد.

اسکندری سپس بر لزوم برخورد قاطع با فعالیت تورهای غیر مجاز در سطح استان تاکید کرد و افزود: این موضوع باید با جدیت پیگیری شود و کسانی که به صورت غیر قانونی اقدام به برگزاری تور می کنند به مراجع قضایی معرفی و با آنها به شدت برخورد شود.

معاون گردشگری استان کردستان به موضوع رسیدگی به بحث ورود گردشگران خارجی در جلسات کمیسیون امنیت گردشگران پرداخت و اذعان داشت: بایستی نظارت دقیقی بر ورود و خروج گردشگران در مرزها و خصوصاً مرز باشماق صورت گیرد و در این راستا ایجاد دفتر نمایندگی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری امری ضروری و واجب است.

وی یکی از راههای توسعه گردشگری استان و معرفی جاذبه های توریستی را برگزاری و اجرای تورهای آشناسازی برای دفاتر گردشگری کشور عراق بیان داشت و خاطرنشان کرد: تبلیغات یکی از مهمترین ارکان صنعت گردشگری است که باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد، و در همین راستا از کلیه دفاترخدمات مسافرتی سطح استان خواست، تا در برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته که هرساله در تهران برپا می شود، با اداره کل همکاری نمایند.

 

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

13 + 15 =