news-details

تعاونی های صنایع دستی در راستای حمایت از صنعتگران کردستانی تشکیل می شود

سمینارآموزشی - توجیهی با هدف بررسی چگونگی تشکیل شرکتهای تعاونی صنایع دستی و بررسی چالش های اقتصادی حوزه تولید و فروش محصولات این بخش، تشکیل شد.

به گزارش پایگاه رسانه ای کورد توریسم، خسرو قاضی زاده هدف از برگزاری این سمینار را بررسی چالش های اقتصادی حوزه تولید و فروش محصولات صنایع دستی بیان کرد و اظهار داشت: جهت ایجاد زمینه ی مناسب به منظور جلب مشارکت بخش خصوصی در حوزه سرمایه گذاری، تولید، بازاریابی و فروش محصولات صنایع دستی و انجام هماهنگیهای لازم با صنعتگران، ایجاد یک تشکل منسجم و کارآمد در قالب شرکتهای تعاونی صنایع دستی امری لازم و ضروری است.

معاون صنایع دستی استان کردستان ضمن تاکید بر شناخت و معرفی هرچه بیشتر محصولات صنایع دستی به شیوه های حرفه ای، ادامه داد: حفظ و توسعه هنرهای سنتی و صنایع دستی، با تلاش در جهت تولید کالاهای مفید و منطبق با معیارهای تخصصی و ایجاد زمینه های مناسب برای فروش و عرضه این محصولات محقق می شود.

معاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز ضمن مهم ارزیابی کردن تشکیل تعاونی ها در پیشبرد اهداف جمعی صنعتگران گفت: مبنای ایجاد چنین تشکل هایی همکاری، تعامل وهمفکری در راستای یک فعالیت اقتصادی مشخص و موثر است.

در ادامه این سمینار دکتر قادری و دکتر شیخ اسماعیلی، از اساتید علمی و مدعوین این سمینار، به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات کارشناسی در این زمینه پرداخته و نکات مبهم و مورد بحث را شفاف سازی نمودند و نکات آموزشی لازم را ارائه دادند.

در پایان صنعتگران و هنرمندان حاضر در سمینار نیز به بیان مشکلات پیش رو در این خصوص پرداخته و از نکات آموزشی  ارائه شده توسط اساتید بهره مند شدند.

 

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

1 + 5 =