news-details

15918 سرکشی از آثار تاریخی در کردستان

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کردستان از انجام 15918 مورد سرکشی از آثار و ابنیه های تاریخی سطح استان توسط نیروی‌های یگان حفاظت خبر داد.

به گزارش پایگاه رسانه ای کورد توریسم، سرهنگ رسول مرادی ضمن تأکید بر جدیت هرچه بیشتر درخصوص  حفاظت و حراست از اماکن و آثار تاریخی- فرهنگی استان اظهار داشت: در عملیات‌های شبانه روزی در 9 ماهه گذشته، 15918 مورد سرکشی از اماکن تاریخی توسط نیرو‌های یگان حفاظت با همکاری میراث بانان افتخاری انجام شد که منجر به دستگیری 28 نفر حفار غیرمجاز و کشف و ضبط تعداد ۲55 قطعه انواع اشیاء تاریخی و ۱0 دستگاه انواع فلزیاب شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان تاکید کرد: صدور 86 مورد اخطاریه و تشکیل 4 فقره پرونده قضایی علیه مجرمین و متخلفین حوزه میراث فرهنگی، جلوگیری از 2 مورد تخریب بناهای تاریخی، کشف 4 مورد قاچاق و نگهداری اموال و جلوگیری از 7 مورد حفاری غیر مجاز، از دیگر فعالیت‌های این حوزه در این مدت بوده است.

وی در پایان ضمن درخواست از مردم جهت همکاری با پرسنل یگان حفاظت تصریح کرد: عموم هم استانی‌ها باید در حفاظت از اماکن و آثار تاریخی ـ فرهنگی استان  جدیت و حساسیت داشته باشند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف در این حوزه اخبار و اطلاعات مربوطه را در اختیار نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی استان کردستان قرار دهند.

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

9 + 1 =