news-details

507 تشكل مردم نهاد در كردستان فعالیت می کنند

مدیركل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری كردستان اظهار داشت: هم اكنون در این استان 507 سازمان مردم نهاد مشغول به فعالیت است.

به گزارش کُردسمن، فرانک قدسی در جلسه كمسیون اجتماعی با حضور سازمان های مردم نهاد دیواندره با اشاره به اهداف مشترك سمن ها اظهار داشت: این سازمان ها باید مستقل و به دور از حاشیه های سیاسی در جامعه فعالیت كنند.
وی اضافه كرد: در استان كردستان 507 تشكل مردم نهاد فعالیت دارند كه مجوز 113 مورد آن توسط استانداری و گواهی فعالیت 108 مورد نیز از سوی فرمانداری های استان صادر شده و مجوز 286 مورد دیگر نیز در حال استعلام و انجام فرایند است.
قدوسی افزود: لازم است برای كاهش آسیب ها و پیشبردهای مختلف در جامعه، سازمان های مردم نهاد باید به دنبال حل مشكلات حوزه كاری خود و بهبود معیشت مردم باشند.

**سازمان های مردم نهاد بازوی توانای دولت هستند
فرماندار دیواندره گفت: سازمان های مردم نهاد بازوی توانای دولت هستند چراكه می توانند با اتكا به توان جمعی بسیاری از مشكلات را حل می كنند.
جعفر توان با اشاره به اینكه سمن ها و سازمان های مردم نهاد پل ارتباطی بین مردم و دولت هستند اظهار داشت: در حال حاظر 16 سازمان مردم نهاد در شهرستان فعالیت دارند كه نسبت به جمعیت كم بوده و لازم است با تلاش های مختلف تعداد آن افزایش یابد.
در این جلسه هركدام از سازمان های مردم نهاد گزارشی از حوزه كاری خودرا بیان كردند.
شهرستان دیواندره با جمعیت 80هزار نفری در85كیلومتری شهر سنندج مركز كردستان قرار دارد.

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

14 + 1 =