news-details

گردشگری در روستاهای مرزی بانه رونق می گیرد

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بانه گفت: توسعه صنعت گردشگری و ترویج صنایع دستی در روستاها می تواند به یکی از مولفه های ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی تبدیل شود و موجب بهبود وضعیت معیشتی مردم روستاهای مرزی بانه گردد.

به‌گزارش پایگاه رسانه ای کورد توریسم، سعدالله رحیمی خواه ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: این جلسه با هدف بررسی پتانسیل ها و توانمندیهای روستاهای مرزی، در زمینه توسعه صنعت گردشگری روستایی (بوم گردی) و آموزش رشته های صنایع دستی در روستاهای مرزی بانه برگزار شد.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بانه سپس جاذبه های طبیعی، معنوی و فرهنگی را از عوامل و پتانسیلهای رشد و توسعه اشتغال پایدار در روستاهای بانه عنوان کرد و گفت: توسعه صنعت گردشگری  و ترویج صنایع دستی در روستاها می تواند به یکی از مولفه های ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی تبدیل شود و موجب بهبود وضعیت معیشتی مردم روستاهای مرزی بانه گردد.

در ادامه بخشدار بخش نمشیر شهرستان بانه به برنامه های دولت در زمینه ایجاد رفاه و اشتغال پایدار روستایی  اشاره نمود و بیان کرد: توسعه و ایجاد زیرساخت ها، افزایش مشوق های سرمایه گذاری مانند، تسهیل در صدور مجوز و اعطای تسهیلات کم بهره به طرح های تولیدی، گردشگری، کشاورزی و ساخت مسکن روستایی از جمله مهترین سیاستها و تدابیر دولت در روستاهای مناطق مرزی بانه می باشد.

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

5 + 11 =