news-details

استانداردسازی 61 واحد گردشگری در کردستان

معاون گردشگری و سرمایه گذاری استان کردستان گفت: تاکنون 61 واحد گردشگری درسطح استان استانداردسازی شده اند.

به گزارش پایگاه رسانه ای کورد توریسم، حمید اسکندری با اشاره به لزوم استاندارد سازی تأسیسات گردشگری در راستای آئین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری و نظارت برآنها، گفت: براین اساس تعداد 24 هتل از یک ستاره تا چهار ستاره و تعداد  17 مهمانپذیر20 واحد بین راهی  در سطح استان استانداردسازی شده اند.

وی ادامه داد:علاوه بر این 61 واحد 6 واحد اقامتی دیگر شامل مهمانپذیر و هتل نیز توسط کارشناسان ارزیبای شده و پرونده آنها پس از تکمیل به کمیسیون استاندارد سازی ارسال می شود و درخواست  50 واحد بین راهی نیز در حال بررسی و اقدام می باشد.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری استان کردستان با تأکید بر اینکه تأسیسات گردشگری که اقدام به استانداردسازی نکنند  پروانه آنها تمدید نخواهد شد، بیان کرد: این تأسیسات برای بالابردن کیفیت خدمات واحدهای خود که به طور قطع در جذب گردشگر داخلی و خارجی تأثیرگذار است باید پیش قدم شوند.

اسکندری افزود: برای جلوگیری از بروز عدم انطباق با استاندارهای مربوطه نسبت به الزام سرمایه گذاران به استفاده از شرکت های متخصص در زمینه های فنی مهندسی و تجهیزاتی بهداشتی و ابلاغ مصوبات الزام آور جهت کنترل نقشه های معماری و جدول تجهیزاتی در زمان طراحی و زمان ساخت تأکید شده است.

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

5 + 11 =