news-details

طرح تاب‌آوری موجب افزایش قدرت زنان در برخورد با مشکلات می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان گفت: طرح تاب‌آوری اجتماعی زنان موجب افزایش قدرت تحمل و سازگاری زنان در برخورد با مشکلات می‌شود.

به گزارش کُردسمن، فرانک قدسی ظهر امروز در کارگاه آموزشی تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده در محل باشگاه فرهنگیان سنندج اظهار کرد: طرح تاب‌آوری اجتماعی در راستای خدمات‌رسانی و توان افزایی جامعه هدف در مناطق حاشیه و سکونتگاه‌های غیر رسمی اجرا می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان تصریح کرد: این طرح  به منظور توان افزایی زنان و خانواده در زمینه‌های فردی و اجتماعی در راستای ایفای بهتر نقش آنان در جامعه اجرا  خواهد شد

وی با بیان اینکه طرح تاب‌آوری اجتماعی با همکاری و مشارکت امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و دفاتر تسهیلگری اجرا می‌شود، خطاب به کارشناسان این دفاتر تاکید کرد: با توجه به تنوع و تعدد آسیب‌های اجتماعی، طرح تاب‌آوری اجتماعی زنان و خانواده در توانمند سازی یاریگر ما خواهد بود که در این زمینه نیازمند استمرار مسایل آموزشی و اشاعه آن در محلات با توجه به نیازسنجی‌های صورت گرفته توسط دفاتر هستیم.

قدسی افزود: سنجش و افزایش قدرت تاب‌آوری زنان توانمند مناطق حاشیه‌نشین وظیفه دفاتر تسهیلگری محلات است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کردستان  با اشاره به اینکه اندوخته‌های کارگاه آموزشی امروز باید به محلات منتقل شود، تصریح کرد: اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی زنان موجب افزایش قدرت تحمل و سازگاری زنان در برخورد با مشکلات می‌شود.

به گفته وی، حفظ و ارتقای سلامت روانی زنان در معرض خطر  و ارتقای مشارکت آنان در توسعه‌ی محلات از دیگر خروجی‌های اجرای این طرح است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کردستان در این کارگاه با بیان اینکه امروزه تاب‌آوری حلقه مفقوده جامعه و خانواده است، عنوان کرد: با نگاهی به سیر تحولات و اتفاقات جدید در سطح خانواده‌ها در می‌یابیم که تاب‌آوری از جمله مسائل قابل تامل است.

لیلا آژیر اظهار کرد: در بحث آسیب‌های اجتماعی در دهه ۸۰ تمام تلاش خود را در خصوص ترویج و آموزش مهارت‌های زندگی در سطح مدارس و دانشگاه‌ها به صورت عملیاتی به کار بسته‌ایم.

وی با اشاره به اینکه با وجود افزایش و تنوع امکانات رفاهی و تکنولوژی صبر و تحمل در جوامع و خانواده امروزی کاهش یافته است، ادامه داد: کسب آموزش مهارت‌های زندگی و چگونه مقابله کردن با مشکلات توسط  یک زن یعنی آموزش به خانواده چند نفری و اجتماع، چرا که توانمند سازی زنان امروز از جمله مهم‌ترین مباحث کلیدی جهان است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خطاب به کارشناسان تسهیل‌گری گفت: امیدواریم از آموزش کارشناسان بهزیستی بهره لازم برای تحقق این امر و سرمایه‌گذاری روی زنان توانمند حاشیه‌نشین را کسب کنید.

آژیر ارتقای آگاهی و سطح سلامت روانی، جسمانی و اجتماعی، افزایش تاب‌آوری اجتماعی خانواده‌ها در مقابل آسیب‌های اجتماعی و تعارضات خانوادگی را از جمله اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.

وی با بیان اینکه تاب‌آوری در بحران‌های اجتماعی نقش بارزی ایفا می‌کند، یادآور شد: شناخته شده‌ترین عاملی که با تاب‌آوری اجتماعی رابطه معکوس دارد آسیب‌پذیری اجتماعی است، لذا در هر مکان  اجتماعی برای مواجه شدن با تغییرات و تهدیدات باید تمهیداتی اندیشیده شود تا  به نحو احسن با آسیب‌های اجتماعی مقابله شود.

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

11 + 13 =