news-details

اولین جلسه کمیته طبیعت گردی استان کردستان برگزار شد

اولین جلسه کمیته طبیعت گردی استان کردستان با حضور کارشناسان ادارات میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ، جهاد کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی استان کردستان در محل معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی کردستان برگزارشد.

به گزارش پایگاه رسانه ای کورد توریسم: این جلسه با دستور کار" بررسی آیین نامه کمیته ملی طبیعت گردی و برنامه های پیش رو در حوزه طبیعت گردی استان " و با حضور کارشناسان ادارات مربوطه برگزار گردید.
آوات مکاری رئیس گروه توسعه گردشگری استان کردستان در این خصوص گفت: موضوع " طبیعت گردی " یکی از ارکان گردشگری محسوب می شود که با توجه به پتانسیلهای زیادی که در سطح استان کردستان در این زمینه وجود دارد، باید با نگاه ویژه و کارشناسانه این امر را مورد بررسی قرار داده و برنامه ریزی های لازم را در این خصوص انجام دهیم.
وی سپس ضمن تاکید بر برگزاری کارگاه های آموزشی برای راهنمایان طبیعت گردی ادامه داد: در این کارگاهها باید گونه های جانوری و گیاهی در معرض تهدید و انقراض توسط کارشناسان محیط زیست معرفی گردند و آموزشهای لازم در خصوص حفظ و نگهداری آنها ارائه گردد.
مکاری ارائه جدول زمانبندی رویدادها و جشنواره های کشاورزی توسط جهاد کشاورزی را مهم ارزیابی کرد و گفت: در راستای توسعه گردشگری کشاورزی و طبیعی، این جشنواره ها باید به طور منظم برگزار گردند و جاذبه های اکوتوریسم سطح استان پس از شناسائی باید به خوبی معرفی گردند و در این راستا رسانه های محلی و ملی نقش اساسی و بسزایی دارند.

  • برچسب ها

به اشتراک گذاری این مطلب!

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه

5 + 3 =